Pigiausi skrydžiai į Helsinkį iš artimų oro uostų

Gyvenimas Helsinkyje


Helsinkis – prabangus, o kartu ir senovinis miestas, išsiskiriantis savo architektūra. Architektūra yra kontrastinga, susimaišiusi, čia daug tiek senovinių, tiek ir modernių pastatų. Restoranų, kavinių gausa tikrai nustebins kiekvieną, o norinčius apsipirkti, tikrai palepins.

Jeigu Jums patinka istorija, šis miestas tikrai turi ką papasakoti. Helsinkyje yra virš 60 muziejų ir kitų lankytinų objektų, kurie ne tik įdomūs, bet ir ypač lavinantys. Todėl gyvenimas Helsinkyje – ne tik pašėlęs, bet ir visomis prasmėmis kultūriškai įdomus.

Gyvenimas Helsinkio mieste vieniems gali atrodyti ramus, kitiems – beprotiškas ir siautulingas. Viskas priklauso nuo to, kokį miestą jūs pamatysite į jį atvykę pirmą kartą ir su kokiais žmonėmis praleisite savo laiką. Susiplanuokite savo laisvalaikį ir nuspręskite iš anksto, kam skirsite dėmesį, kadangi miestas yra visiškai unikalus ir gali pasiūlyti ne tik viešus, tvarkingus paplūdimius, muziejus ar meno galerijas, bet ir naktinius klubus, prabangias parduotuves bei tiesiog ramų laisvalaikio praleidimą gamtoje, kurios beje Helsinkyje tikrai netrūksta.

Helsinkio miestas dar kitaip vadinamas dizaino sostine, kadangi jame gyvena daugybė garsių dizainerių, yra įsikūrusios garsiausios, naująsias technologijas gaminančios kompanijos.

Nenuostabu, kad Helsinkyje, kaip ir kituose miestuose yra pačių įvairiausių rajonų. Centrinė miesto dalis visada kupina turistų, o priemiesčiai yra ne tokie kosmopolitiški, atokesniuose rajonuose Helsinkio gyvenimas plaukia sava vaga.

Kaip bebūtų, gyvenimo lygis Helsinkyje yra gana aukštas dėl į jį kasmet suplūstančių turistų, todėl nusikalstamumas bei incidentai dažniausiai nepasiekia čia atostogaujančių turistų.

Įdomus faktas yra tas, kad Helsinkio gyventojai turi savo specifinį kalbėjimo žargoną, kurio nesupranta netgi iš kitųSuomijos vietų atvažiavę turistai. Jeigu sugalvosite pagyventi Helsinkyje, tikrai išmoksite bent keletą jų naudojamų žodžių ar posakių.

Gyvenimas Helsinkyje sužavės poilsiautojus atvykusius čia tiek turizmo sezono metu, tiek šaltuoju metų periodu, kai gyvenimas Helsinkio gatvėse sulėtėja ir aptingsta.

Helsinkio Oro uostai
  • Vantaa oro uostas HEL
  • Helsinki-Malmi oro uostas HEM